Тарифне та нетарифне регулювання

Залишилися питання?

Ми Вам передзвонимо!


Тарифне та нетарифне регулювання зовнішньоторговельної діяльності

Тарифне та нетарифне регулювання

Тарифне регулювання - діяльність держави та митної служби, які передбачають встановлення різних фінансових мит, податків і зборів для учасників зовнішньоекономічної діяльності. Все це накладає певні фінансові зобов'язання на підприємства і підприємців, які займаються експортом або імпортом товарів.

Наша компанія пропонує послуги кваліфікованого експерта, який допоможе розібратися в системі тарифного і нетарифного регулювання. Досвідчений фахівець допоможе максимально ефективно вести ЗЕД з найменшими митними витратами.

Тарифне та нетарифне регулювання

Ми згадали ще один аспект даного питання - нетарифне регулювання ЗЕД. Чим воно відрізняється від, власне кажучи, стандартного тарифного.
Все дуже просто. Якщо митно-тарифне регулювання має «позитивну» конотацію у зовнішньоекономічній діяльності, то нетарифне - «негативну». Це означає, що «нетарифні заходи» передбачають обмеження ряду товарів, які заборонені або обмежуються за обсягом для ввезення в країну або вивезення за кордон.

Зазвичай такі обмеження ґрунтуються на цілому ряді причин, причому не тільки економічних, а й політичних, соціальних, адміністративних. Наприклад, одна з найбільш поширених сьогодні ситуацій - нетарифне регулювання в ЄАЕС, що накладає ряд обмежень зовнішньоторговельної діяльності.

Нетарифне регулювання зовнішньоторговельної діяльності не менш важливо, ніж тарифне. Так як це саме ті заходи, які обмежують торгівлю підприємства і накладають певні зміни в стратегію розвитку компанії.

Елементи митно-тарифного регулювання

Подібні законодавчі норми передбачають наявність кількох елементів в загальній системі тарифного регулювання ЗЕД. Найбільш важливі з них:

  • звід основних і додаткових мит;
  • обов'язкове складання декларацій на товари, які перетинають кордон;
  • митна процедура, також складається з багатьох елементів;
  • товарна номенклатура ЗЕД, яка застосовується під час загальної процедури.

Все це передбачає великі знання в області тарифного і нетарифного регулювання в Україні та за кордоном. Фахівці нашої компанії готові допомогти розібратися у всій системі - і повноцінно представляти інтереси підприємця в питаннях тарифного регулювання.

Послуги з цієї категорії
Пишіть нам